Львівська підкова - Кузница Гефеста

Львівська підкова

Ковальський фестиваль «Львівська підкова» відбувся 29.09 —1.10. 2006 р. в рамках святкування 750-річчя міста.
Цей фестиваль став продовженням львівських ковальських фестивалів «Галицька імпреза», що відбулися в 1996, 1998, 2000 та в 2003 рр.
Саме заради об\’єднання ковалів та майстерень і підприємств продовжується традиція проведення ко­вальських свят. Це — основна мета і цьогорічного фес­тивалю. Проте гостями й учасниками фестивалю були не лише львівські майстри, а й з інших міст та областей — Луцька, Тернополя, Чернівців, Ужгорода, Івано-Франківська, Києва та інших.
Особливою і чуйною була атмосфера свята на се­редньовічній давній площі Львова. Біля могутньої обо­ронної стіни в повітрі чути було стук молотків і дзвін на-ковалень. Здавалось, Львів поринув у спогади. А тепла осіння сонячна погода супроводжувала ковалів протя­гом трьох днів свята. Під час фестивалю площа пере­творилася на «живі майстерні», а також на сцену для виставок, музики, танців. Вся площа біля Арсеналу бу­ла заставлена молотами, наковальнями та різним ко­вальським начинням.
Урочисте запалення вогню відбулося у п\’ятницю 29 вересня. З цього моменту на площі залунав гомін та стукіт. Учасники фестивалю кували з ранку до пізньої ночі. А ввечері під час нічного кування відбувались шоу вогню, концерти молодих музикантів, запалювання фа­келів. Виступи лицарів «Серце Лева» доповнювали за­гальну атмосферу свята.
До вечірньої програми слід віднести також слайд-шоу інформативного характеру, де було презентовано фото давнього ковальства Львова, а також роботи су­часних художників-ковалів, кузень і підприємств стародавнього міста.

Добавить комментарий