Гефайстон, Чехія «Ковальскій сімпозіум» - Кузница Гефеста

Гефайстон, Чехія «Ковальскій сімпозіум»

Ось уже протягом 22 років наприкінці серпня тут відбувається один з найбільших ковальських симпозіумів. Протягом трьох днів фестивалю сюди з\’їжджаються ковалі, художники з металу, ювеліри, мистецтвознавці, архітектори та просто усі бажаючі. Тут ковалі зі всього світу мають змогу показати свою майстерність, обмінятися досвідом та вмінням. На території замку виставлені сотні експонатів, зі всіх боків оточують скульптури з заліза, ковані крісла, решітки… Цього року на фестивалі кількість учасників сягнула вражаючої цифри — близько 600 учасників з 23 країн світу і з чотирьох континентів. Окрім цього, тисячі глядачів приїхали до Гельфштина, щоб побачити це все на власні очі.
Історія виникнення фестивалю сягає початку 80-х років XX століття. «Гефайстон» не був задуманий як фестиваль, який мав би проходити щорічно, тоді ніхто й не думав, що він буде існувати стільки років. Це був такий час, коли художні ремесла були рідкістю. Тому організаторам фестивалю дуже хотілось представити ремесла, які знаходять своє застосування в реставрації різних історичних об\’єктів. Спочатку це були ковалі. А після проведення першого фестивалю організатори отримали стільки відгуків, що стало зрозуміло — потрібно продовжувати.

 

Temporary name, please change. Temporary name, please change. Temporary name, please change.

На даний час фестиваль вже має свій конкретний статус, тому сюди запрошують справжніх майстрів ковальської справи, проте бажаними гостями є також молоді майстри й студенти.
Фестиваль — це не лише демонстрація робіт, але й конкурс. Оцінка майстерності ковалів проходить за двома категоріями — «Виставлені експонати» і «Демонстраційна робота». Виставка творів, які привезли з собою художники-ковалі, відбувається з наступних категорій: «Класичне ковальство», «Пластичне мистецтво», «Зброя», «Ювелірне мистецтво», «Студентські роботи». Окрім цього, ковалі-майстри мають змогу показати своє вміння в категорії «Демостраційне ковальство» — показовому 2-годинному ковальстві, яке відбувається на території замку протягом суботи і неділі.
Досконалість робіт, створених на очах глядачів, відрізняються від привезених, але за кожну з них глядачі нагороджують майстра оплесками. Всі створені під час фестивалю скульптури, як правило, залишаються в замку Гельфштин і служать не лише експонатами, а й окрасою.
В рамках фестивалю традиційно провоиться семінар-конференція, де презентуються напрацювання теоретиків та істориків мистецтва. Окрім усієї програми, в експозиційних залах замку відбуваються виставки, присвячені художнім виробам з металу. Цього року це була еспозиція старовинних годинників. А в неділю, після обіду — урочисте нагородження кращих робіт. На цей раз вибір був досить складний, бо робіт, цікавих з мистецької точки зору, було досить багато. Привернули до себе увагу твори Ігора Кітцбергера, братів Ставаріщ з Чехії, художників з Франції, Італії, Німеччини… Тут відбувається культурний обмін уміннями й традиціями не лише на європейському рівні, а й на світовому.
еред постійних учасників фестивалю є майстри і художники з України. Сюди приїжджає багато студентів зі Львова, які навіть розширили програму фестивалю представленням ювелірних прикрас.
Українські учасники завжди отримують значну кількість нагород у різних категоріях. Цього року, з семи офіційних учасників з України, які виставляли свої роботи, троє були відзначені нагородами: Володимир Кудлейчук («Класичне ковальство»), Андрій Хорт («Пластичне мистецтво») та Олексій Куконін («Ювелірне мистецтво»).
Українські ковалі завжди є бажаними гостями не лише на «Гефайстоні», а й на інших ковальських фестивалях. Бо українське мистецтво ковальських виробів багате давніми традиціями.

Добавить комментарий